شنبه, 23 -8156 04:55

 


 

 

شهر جدید پرند

امتیاز کاربران

ستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعال

مدیر عامل شرکت عمران شهر جدید پرند ضمن تبریک و گرامیداشت ایام الله دهه فجر، به تشریح برنامه های این شرکت و پروژه های آماده افتتاح شهر پرند در سی و نهمین سالگرد پیروزی شکوهمند انقلاب اسلامی پرداخت.

به گزارش روابط عمومی شرکت عمران شهر جدید پرند؛ سید علی اکبر طاهری ضمن گرامیداشت ایام الله دهه فجر، گفت: انقلاب اسلامی محصول از خودگذشتی و روحیه ظلم ستیزی ملت ایران بود که فریاد بلند استقلال، آزادی و عزت خواهی ملت ایران را به گوش همه قدرت های اسکتباری رسانید.

طاهری اضافه کرد: ملت ایران در طول تاریخ همواره نشان داده اند که حاضر به تن دادن به ذلت نیستند و اجازه مداخله به بیگانگان را نخواهند داد.

مدیر عامل شرکت عمران پرند در ادامه به تشریح  برنامه های این شرکت در سی و نهمین سالروز انقلاب اسلامی پرداخت و اظهار داشت: امسال ۱۶۴۶ واحد مسکن مهر در شهر جدید پرند افتتاح و تحویل متقاضیان می شود.

طاهری با بیان اینکه بیش از ۴ هزار واحد مسکن مهر از نظر ابنیه تکمیل و آماده افتتاح است اما معطل نصب انشعابات می باشند، تصریح کرد: بزرگترین مانع در تکمیل و تحویل مابقی واحد های مسکن مهر، عدم نصب انشعابات توسط دستگاه های خدمات رسان است که انتظار داریم این دستگاه ها هر چه زودتر و با تمام ظرفیت نسبت به نصب انشعابات اقدام نمایند.
طاهری تصریح کرد:  مدرسه ۹ کلاسه شهید حججی در ایام الله دهه فجر امسال افتتاح می شود.

طاهری تکمیل ۵۰۰ هزار متر مربع از معابر فازهای ۵،۴ و ۶ را از دیگر اقدامات شرکت عمران پرند عنوان کرد و گفت: باند شمالی بلوار انقلاب اسلامی با بیش از ۱۵ هزار متر مربع در دهه فجر امسال به بهره برداری می رسد.


 

مدیر عامل شرکت عمران پرند اظهار داشت: بهره برداری از بوستان بزرگ "باران" با بیش از ۳ هزار متر مربع در شمال فاز ۴ نیز از دیگر پروژه های امسال شرکت عمران است.

امتیاز کاربران

ستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعال

 

بدینوسیله به آگاهی کلیه خریداران اراضی و املاک شهر جدید پرند می رساند  شرکت عمران پرند اراضی و املاک خود را با کاربری مشخص و ضوابط و میزان تراکم مربوطه در طرح جامع و از طریق کارشناسی رسمی دادگستری تعیین قیمت نموده و به صورت مزایده و یا تهاتر واگذار می نمایند.
لذا خریداران محترم می بایست به استناد قرارداد واگذاری اقدام به ساخت و ساز نمایند و اکیدا از هر گونه تغییر کاربری و افزایش تراکم خودداری گردد در غیر اینصورت (حتی پس از طی روال های اداری از سایر دستگاه های دولتی) شرکت عمران حقوق قانونی خود اعم از اقدام برای اعاده به وضع قانونی و یا دریافت مازاد ناشی از افزایش بنا یا تغییر کاربری را در اسرع وقت از طریق مجاری ذیربط پیگیری خواهد نمود.

 

امتیاز کاربران

ستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعال

جلسه بررسی تفاهمنامه همکاری و تعامل بین شرکت عمران و شهرداری پرند با حضور سید علی اکبر طاهری مدیر عامل شرکت عمران، شفا نظر پور شهردار پرند، اعضای شورای اسلامی شهر پرند و جمعی از کارشناسان و مدیران دو طرف در محل شورای اسلامی شهر پرند برگزار شد.

یادآوری می گردد این تفاهم نامه از سوی مجمع شرکت عمران شهرهای جدید به عنوان چارچوب در جهت تعامل و همکاری بین شرکت عمران و شهرداری و تحویل شهر بصورت مرحله ای به شهرداری می باشد.

به گزارش روابط عمومی شرکت عمران شهر جدید پرند، در این جلسه راهکار های تعامل بین شرکت عمران و شهرداری پرند مورد بررسی قرار گرفت و هر کدام از طرفین نقطه نظرات خود را برای خدمت رسانی بیشتر به شهروندان ارایه کردند.

طاهری با بیان اینکه در مدت کوتاهی شاهد افزایش جمعیتی بسیار زیادی در پرند بوده ایم، گفت: امروز اینجا جمع شده ایم تا بر اساس فرمایش رهبر معظم انقلاب، اقدام و عمل را به طور واقعی به نمایش بگذاریم و با تعامل و همکاری بین شهرداری و شرکت عمران، مشکلات شهروندان فهیم پرند را به حداقل برسانیم.

مدیر عامل شرکت عمران پرند با تاکید بر عملگرایی تصریح کرد: شهرداری پرند یک شهرداری جوانی

 است و با توجه به اینکه در پرند بافت فرسوده نداریم و دریافت عوارض ها محدود است، منابع مالی لازم در اختیار شهرداری قرار نمی گیرد. سعی ما در شرکت عمران بر این است که در چهار چوب تفاهم نامه، از نظر مالی به شهرداری پرند یاری رسانیم.

وی اضافه کرد: رویکرد تخصصی رییس شورای شهر پرند قابل تقدیر است. ما آمادگی داریم که به طور تخصصی و فنی، بند به بند تفاهم نامه را  مورد بررسی قرار دهیم.

طاهری در جریان بررسی بند های تفاهم نامه و در خصوص احداث بازارهای میوه و تره بار گفت: شرکت عمران حاضر است برای ساخت بازارهای میوه و تره بار به صورت رایگان به شهرداری زمین دهد اما فقط خواسته ما این است تغییر کاربری ایجاد نشود و خدمت مورد نظر حتما در زمان تعیین شده ارائه گردد و زمین به شخص غیر نیز واگذار نگردد. در واقع شرکت عمران بر اساس طرح و بودجه مصوب، کمال همکاری را برای واگذاری زمین رایگان چه برای احداث بازار میوه و تره بار و چه ساخت مراکز خدماتی دیگر دارد.

مدیر عامل شرکت عمران پرند همچنین از واگذاری پیمانکاری پنج شنبه بازار به شهرداری پرند خبر داد و افزود: با این واگذاری، درآمدی که از پنج شنبه بازار حاصل می شود از این پس برای شهرداری خواهد بود.

مدیر عامل شرکت عمران پرند درباره ساخت آرامستان پرند، اظهار کرد: شرکت عمران در حال برگزاری مناقصه جهت آرامستان پرند است و بر اساس قانون مجمع شهرهای جدید، آن را تحویل شهرداری می دهد و همه امور از جمله مسئولیت، درآمد، هزینه، نگهداری و غیره بر عهده شهرداری خواهد بود.

وی در خصوص تغییر کاربری زمین ها گفت: اگر سرانه ها به درستی اعمال شود، اصلا نیازی به تغییر کاربری جهت درآمدزایی در شهرداری نداریم.

طاهری خطاب به حضار پیشنهاد داد: باید مشکلات مردم پرند اولویت بندی شود و ببینیم که مردم در این شهر با چه مشکلاتی بیشتر مواجه هستند و با اولویت بندی اهداف مورد نظر را دنبال کنیم.

مدیر عامل شرکت عمران از تحویل گام به گام فاز های 3 تا 6 به شهرداری پرند خبر داد و گفت: در این تفاهم نامه مراحل فنی و قانونی برای تحویل شهر به شهرداری مورد بررسی قرار می گیرد و ما می خواهیم تا بدون اینکه برای شهرداری مشکلی ایجاد شود این واگذاری صورت بگیرد. شهرداری باید فاز به فاز شهر را تحویل بگیرد تا زیر بار فشار ها کمر خم نکند و خوشحالیم که این موضوع از سوی رییس شورا و شهردار محترم نیز مورد تایید است.

طاهری هچنین در خصوص ساخت آتش نشانی پرند، گفت: شرکت عمران آماده واگذاری زمین و ساخت آتش نشانی پرند است. شهرداری برای ساخت آتش نشانی جانمایی کند و ما در سریع ترین زمان ساختمان آتش نشانی را می سازیم و تحویل شهرداری می دهیم. ساخت آرامستان، آتش نشانی، فضای سبز، پارک و پایانه مسافری، جزو اولویت های اصلی شرکت عمران پرند است.

در ابتدای این جلسه، آریا خانی، رییس شورای اسلامی شهر پرند تنها راه برون رفت از مشکلات را تعامل و همکاری با تفکر خدمت محور دانست و گفت: همکاری سه جانبه بین شرکت عمران و شهرداری و شورای اسلامی نقطه عطفی در روند توسعه و آبادانی شهر پرند خواهد بود و این تعامل با درایت مدیران و مسئولان در آستانه ی تحقق است.

رییس شورای شهر پرند با تاکید بر اینکه برخی اظهارنظرها در خصوص شرکت عمران غیر فنی و بی انصافی است، گفت: نباید یکطرفه و بی منطق عمل کنیم و باید همه ی جوانب را در نظر بگیریم و قبل از اظهار نظر باید وظایف شرکت عمران را بدانیم و نباید همه کمبودها را ناشی از ضعف شرکت عمران بدانیم.

خانی اضافه کرد: برخی مشکلات امروز پرند ضعف دستگاه های دیگر است به طور مثال تامین سرانه فضای ورزش بر عهده شرکت عمران نیست و اداره ورزش و جوانان باید بر حسب جمعیت سرانه های لازم را تامین نماید.

رییس شورای شهر با تقدیر از تعامل شرکت عمران پرند با شهرداری و اعضای شورای شهر، تصریح کرد: در 2 ماه اخیر و با تغییر مدیریت شهری در پرند، شرکت عمران نهایت همکاری را با ما داشته است و کمک شایان شرکت عمران در بحث حمل و نقل نمونه بارز این تعامل است. باید حسن نیت مدیر عامل شرکت عمران و شهردار پرند را غنیمت بدانیم و از این فرصت بهترین استفاده را ببریم.

از سوی دیگر نظر پور شهردار پرند در این جلسه گفت: امروز هزینه های شهرداری نسبت به درآمد های آن سنگینی می کند. نظر پور خطاب به مدیر عامل شرکت عمران پرند، اظهار کرد: هم شما و هم ما می خواهیم که به مردم کمک کنیم و اگر شهرداری قوی باشد می تواند خدمات بهتری به شهروندان ارایه دهد. بنای ما رفع نیازها و مشکلات شهر است، شرکت عمران ما را در این مسیر کمک کند  و ما هم در کنار شرکت عمران هستیم.

همچنین صیاد شرافت پور، رییس کمیسیون عمران شورای شهر پرند این جلسه را مهم و نقطه عطفی در روابط شهرداری و شرکت عمران دانست و گفت: هرچند که مشکلات زیادی در شهر پرند وجود دارد اما کارهای بزرگی در این شهر انجام شده که نمی توان آنها را نادیده گرفت.

شرافت پور اضافه کرد: حضور مدیر عامل و مدیران ارشد شرکت عمران در این جلسه که در شورای شهر پرند برگزار می شود نشان از توجه و احترام آنها به مردم است و این اقدام قابل تقدیر و تشکر است. امیدوارم با تعامل سرعت خدمت رسانی به مردم بیشتر شود.

در جریان این جلسه که بیش از 2 ساعت به طول انجامید، کارشناسان و مدیران شرکت عمران و شهرداری پرند به بررسی مسائل و مشکلات موجود پرداخته و در خصوص تحویل شهر به شهرداری و همچنین اولویت های مهم شهر پرند با یکدیگر گفتگو و تبادل نظر کردند.

در پایان این جلسه مقرر شد تا کارگروه های تخصصی از سوی شرکت عمران و شهرداری پرند تشکیل شود و در جلسات آینده، روند تعامل و همکاری بین این دو دستگاه ادامه یابد.

امتیاز کاربران

ستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعال

ساختار کلی شهر جدید پرند

شهر جدید پرند براساس برنامه های پیش بینی شده به صورت منطقه بندی، روند ساخت و توسعه خود را طی کرده است.این شهر  از دو بخش مسکونی و صنعتی تشکیل شده است.

بخش مسکونی شامل6 فازمی باشدکه در ادامه به اختصار هر فاز معرفی می گردد.

شهر جديد پرند

فازصفر

وسعت اراضي این فاز در حدود 80 هکتار می باشد.این فاز دارای قالب مسکونی است که در آن کاربری های خدماتی همچون ورزشی ، تجاری ، آموزشی ، فضای سبز و درمانی در محور عمودی میانی سایت قرار گرفته است. تراکم کم ساختماني، تلفيق بنا با فضاي سبز و ابعاد بزرگ قطعات از ويژگي­هاي طرح فوق محسوب مي­شود.

فاز يک

این فاز نخستین بخش از شهر جدید پرند بوده است که طرح  آماده سازی این فاز در سال 1370 با هدف تامين مسکن بخشي از کارکنان فرودگاه بين­المللي امام­خميني تهيه  و اجرا گردید کل فاز مذکور داراي طراحي يکسان بوده و موقعيت مرکز محله آن به صورت مرکز هندسي و با کاربري­هاي خدماتي مورد نياز محدوده پيش­بيني شده است. ارتباط شبکه حمل و نقل با داخل بافت نيز به گونه­اي طراحي شده که شرايط آرام سازي ترافيک را محقق نمايد.این منطقه شامل کاربری هایی همچون مسکونی ، فضای سبز ، آموزشی ،تاسیسات و تجهیزات شهری ، تجاری ، ورزشی و مذهبی می باشد.

شایان ذکراست که این منطقه با حدود 125 هکتار مساحت دارای حدود 58 هکتار کاربری مسکونی سهمی معادل 47 درصد مساحت کل فاز را شامل  می شود.

 فاز دو

فاز2 موفق ترین بخش شهر جدید پرند از لحاظ تحقق پذیری طرح می باشد.این فاز از توسعه شهر توسط شرکت تعاونی کارکنان وزارت دفاع تهیه و با مساحتی حدود 240 هکتار (با درنظر گرفتن محدوده پارک ودریاچه)دارای 6/85 هکتار کاربری مسکونی است که در بر گیرنده 50 درصد مساحت کل منطقه می باشد .

علیرغم غلبه کاربری مسکونی در این منطقه پوشش کاربری فضای سبز در منطقه مناسب می باشد. کاربری های خدماتی نیز در بر بلوار میانی مجموعه  جانمایی شده است. 

فاز سه

در طراحي فاز سه سعي گرديده که با قرارگيري بناهاي با تراکم مختلف و ارتباط آنها با فضاهاي باز شهري و مراکز خدماتي، شرايط شکل­گيري فرم شهري مناسبي ايجاد شود. در این فاز پراکنش و شدت کاربری های خدماتی  به نسبت مناسب می باشد. تنوع کاربری ها در جنوب منطقه سه بیشتر بوده و کاربری های خدماتی همچون کاربری آموزشی ، فضای سبز، ورزشی ، تاسیسات و تجهیزات شهری درمانی و تجاری و ... به چشم می خورد.

مساحت کل فاز3 حدود 283 هکتار که حدود 110 هکتار با سهمی معادل 45 درصد به کاربری مسکونی اختصاص یافته است. 

باغ ویلا

این محدوده که مرز شمالی فازهای 2 و3 را به طور کامل در بر گرفته است و تا بخشی از مرز شمالی منطقه یک نیز ادامه می یابد.این بخش با حدود 65 هکتار مساحت در بر گیرنده 44 هکتار کاربری مسکونی (68 درصد) می باشد. محدوده یاد شده به لحاظ تنوع کاربری محدود بوده و شامل کاربری های مسکونی ، تجاری , اداری، ورزشی،فضای سبز،درمانی ، آموزشی و معبر می باشد. از لحاظ تراکم دارای تراکم کم است و ساختمان ها به صورت ویلایی احداث گردیده است.

فاز چهار

در طراحی این فاز به مساحتی حدودی 303 هکتار ، به مجتمع سازی توجه شایان ذکری شده است. پروژه های مسکن مهر نیز در قالب مجتمع­سازی برنامه­ریزی  و اجرا گردیده است.

فاز4 شامل کاربری هایی همچون مسکونی ، فضای سبز ، آموزشی ،تاسیسات و تجهیزات شهری ، تجاری ، ورزشی ، مذهبی، درمانی و ... می باشد. در  طراحی محور میانی شمال فاز4 پروژه راسته بازار ایرانی - اسلامی  پیش بینی شده که به عنوان یکی از ویژگی های فاز قابل ذکر این فاز است.

فاز پنج

مساحت فاز 5 در حدود 1433 هکتار می باشد و در مجموع در این فاز 28248 واحد مسکن مهر ساخته خواهد شد .برخی پروژه های شاخص اجرا شده در این فاز می توان به  واحد های ساخته شده توسط کنسرسیوم مپسا و واحد های ساخته شده توسط شرکت ترکیه ای کوزو اشاره نمود.

این فاز خود شامل چندین شهرک به نام های شهرک آفتاب و می باشد.

 

شهر جديد پرند

فاز شش

مساحت فاز 6 در حدود 1175 هکتار می باشد و در مجموع در این فاز 53885 واحد مسکن مهر که توسط شرکت های بزرگ مانند کیسون، کوزو و سایر پیمانکاران ایرانی و خارجی احداث خواهد شد.

   این فاز دارای چندین شهرک به نام های آسمان، سلام ،   است.

امتیاز کاربران

ستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعال

طرح بازنگري توسعه و عمران شهر جديد پرند به منظور تغيير چشم انداز جمعيتي شهر براساس تامين نيازهاي سکونتي، خدماتي و تاسيساتي براي جمعيت 150000 نفري تهيه در تاريخ 10/5/84 شوايعالي شهرسازي و معماري ايران به تصويب رسيد.
در اين قسمت از گزارش ضمن اشاره به الگوي توسعه شهر جديد پرند، اهداف و رويکردهاي طرح بازنگري مورد بررسي و تحليل قرار مي گيرد.
معرفي محدوده مطالعاتي طرح

معرفي محل استقرار محدوده

شهر جديد پرند در فاصله حدود 35 کيلومتري جنوب غربي شهر تهران قرار گرفته است. اين شهر در جنوبي ترين حد حريم جنوب تهران استقرار يافته است. شهر رباط کريم که نزديک ترين کانون جمعيتي به اين شهر است، در فاصله حدود 10 کيلومتري شمال شرقي آن واقع شده است.
شهر جديد پرند از شمال به ارتفاعات تخت رستم (که بلندترين نقطه آن حدود 1384 متر از سطح دريا ارتفاع دارد) از جنوب به مسيل رودشور، از سمت شرق به اراضي فرودگاه بين المللي امام خميني و از سمت غرب و شمال غرب نيز به اراضي باز و بايري که بخش عمده آن تحت تملک شهر جديد پرند مي باشد، محدود مي گردد که قابليت توسعه هاي آتي در افق هاي دورتر را فراهم مي آورد. اين شهر از شمال شرقي نيز با محدوديت اراضي رباط کريم و پرندک مواجه است لذا در عمل مهمترين جهت توسعه آن در راستاي شمال غربي و در فراسوي مرز شهرستان شهريار مي باشد.

صفحه1 از49

مشاغل و كسب و کارها

Menu

شهر اینترنتی پرند

اولین و بزرگترین سامانه ارائه خدمات الکترونیکی جهت دسترسی هر چه بهتر و سریعتر شماهمشهریان گرامی به اطلاعات کسب و کار و سایر نیازمندیها در شهر جدید پرند می باشد.

 تماس با ما

Go to top