چهارشنبه, 23 -8156 06:00

 


 

 

امتیاز کاربران

ستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعال
 

جلسه بررسی تفاهمنامه همکاری و تعامل بین شرکت عمران و شهرداری پرند با حضور سید علی اکبر طاهری مدیر عامل شرکت عمران، شفا نظر پور شهردار پرند، اعضای شورای اسلامی شهر پرند و جمعی از کارشناسان و مدیران دو طرف در محل شورای اسلامی شهر پرند برگزار شد.

یادآوری می گردد این تفاهم نامه از سوی مجمع شرکت عمران شهرهای جدید به عنوان چارچوب در جهت تعامل و همکاری بین شرکت عمران و شهرداری و تحویل شهر بصورت مرحله ای به شهرداری می باشد.

به گزارش روابط عمومی شرکت عمران شهر جدید پرند، در این جلسه راهکار های تعامل بین شرکت عمران و شهرداری پرند مورد بررسی قرار گرفت و هر کدام از طرفین نقطه نظرات خود را برای خدمت رسانی بیشتر به شهروندان ارایه کردند.

طاهری با بیان اینکه در مدت کوتاهی شاهد افزایش جمعیتی بسیار زیادی در پرند بوده ایم، گفت: امروز اینجا جمع شده ایم تا بر اساس فرمایش رهبر معظم انقلاب، اقدام و عمل را به طور واقعی به نمایش بگذاریم و با تعامل و همکاری بین شهرداری و شرکت عمران، مشکلات شهروندان فهیم پرند را به حداقل برسانیم.

مدیر عامل شرکت عمران پرند با تاکید بر عملگرایی تصریح کرد: شهرداری پرند یک شهرداری جوانی

 است و با توجه به اینکه در پرند بافت فرسوده نداریم و دریافت عوارض ها محدود است، منابع مالی لازم در اختیار شهرداری قرار نمی گیرد. سعی ما در شرکت عمران بر این است که در چهار چوب تفاهم نامه، از نظر مالی به شهرداری پرند یاری رسانیم.

وی اضافه کرد: رویکرد تخصصی رییس شورای شهر پرند قابل تقدیر است. ما آمادگی داریم که به طور تخصصی و فنی، بند به بند تفاهم نامه را  مورد بررسی قرار دهیم.

طاهری در جریان بررسی بند های تفاهم نامه و در خصوص احداث بازارهای میوه و تره بار گفت: شرکت عمران حاضر است برای ساخت بازارهای میوه و تره بار به صورت رایگان به شهرداری زمین دهد اما فقط خواسته ما این است تغییر کاربری ایجاد نشود و خدمت مورد نظر حتما در زمان تعیین شده ارائه گردد و زمین به شخص غیر نیز واگذار نگردد. در واقع شرکت عمران بر اساس طرح و بودجه مصوب، کمال همکاری را برای واگذاری زمین رایگان چه برای احداث بازار میوه و تره بار و چه ساخت مراکز خدماتی دیگر دارد.

مدیر عامل شرکت عمران پرند همچنین از واگذاری پیمانکاری پنج شنبه بازار به شهرداری پرند خبر داد و افزود: با این واگذاری، درآمدی که از پنج شنبه بازار حاصل می شود از این پس برای شهرداری خواهد بود.

مدیر عامل شرکت عمران پرند درباره ساخت آرامستان پرند، اظهار کرد: شرکت عمران در حال برگزاری مناقصه جهت آرامستان پرند است و بر اساس قانون مجمع شهرهای جدید، آن را تحویل شهرداری می دهد و همه امور از جمله مسئولیت، درآمد، هزینه، نگهداری و غیره بر عهده شهرداری خواهد بود.

وی در خصوص تغییر کاربری زمین ها گفت: اگر سرانه ها به درستی اعمال شود، اصلا نیازی به تغییر کاربری جهت درآمدزایی در شهرداری نداریم.

طاهری خطاب به حضار پیشنهاد داد: باید مشکلات مردم پرند اولویت بندی شود و ببینیم که مردم در این شهر با چه مشکلاتی بیشتر مواجه هستند و با اولویت بندی اهداف مورد نظر را دنبال کنیم.

مدیر عامل شرکت عمران از تحویل گام به گام فاز های 3 تا 6 به شهرداری پرند خبر داد و گفت: در این تفاهم نامه مراحل فنی و قانونی برای تحویل شهر به شهرداری مورد بررسی قرار می گیرد و ما می خواهیم تا بدون اینکه برای شهرداری مشکلی ایجاد شود این واگذاری صورت بگیرد. شهرداری باید فاز به فاز شهر را تحویل بگیرد تا زیر بار فشار ها کمر خم نکند و خوشحالیم که این موضوع از سوی رییس شورا و شهردار محترم نیز مورد تایید است.

طاهری هچنین در خصوص ساخت آتش نشانی پرند، گفت: شرکت عمران آماده واگذاری زمین و ساخت آتش نشانی پرند است. شهرداری برای ساخت آتش نشانی جانمایی کند و ما در سریع ترین زمان ساختمان آتش نشانی را می سازیم و تحویل شهرداری می دهیم. ساخت آرامستان، آتش نشانی، فضای سبز، پارک و پایانه مسافری، جزو اولویت های اصلی شرکت عمران پرند است.

در ابتدای این جلسه، آریا خانی، رییس شورای اسلامی شهر پرند تنها راه برون رفت از مشکلات را تعامل و همکاری با تفکر خدمت محور دانست و گفت: همکاری سه جانبه بین شرکت عمران و شهرداری و شورای اسلامی نقطه عطفی در روند توسعه و آبادانی شهر پرند خواهد بود و این تعامل با درایت مدیران و مسئولان در آستانه ی تحقق است.

رییس شورای شهر پرند با تاکید بر اینکه برخی اظهارنظرها در خصوص شرکت عمران غیر فنی و بی انصافی است، گفت: نباید یکطرفه و بی منطق عمل کنیم و باید همه ی جوانب را در نظر بگیریم و قبل از اظهار نظر باید وظایف شرکت عمران را بدانیم و نباید همه کمبودها را ناشی از ضعف شرکت عمران بدانیم.

خانی اضافه کرد: برخی مشکلات امروز پرند ضعف دستگاه های دیگر است به طور مثال تامین سرانه فضای ورزش بر عهده شرکت عمران نیست و اداره ورزش و جوانان باید بر حسب جمعیت سرانه های لازم را تامین نماید.

رییس شورای شهر با تقدیر از تعامل شرکت عمران پرند با شهرداری و اعضای شورای شهر، تصریح کرد: در 2 ماه اخیر و با تغییر مدیریت شهری در پرند، شرکت عمران نهایت همکاری را با ما داشته است و کمک شایان شرکت عمران در بحث حمل و نقل نمونه بارز این تعامل است. باید حسن نیت مدیر عامل شرکت عمران و شهردار پرند را غنیمت بدانیم و از این فرصت بهترین استفاده را ببریم.

از سوی دیگر نظر پور شهردار پرند در این جلسه گفت: امروز هزینه های شهرداری نسبت به درآمد های آن سنگینی می کند. نظر پور خطاب به مدیر عامل شرکت عمران پرند، اظهار کرد: هم شما و هم ما می خواهیم که به مردم کمک کنیم و اگر شهرداری قوی باشد می تواند خدمات بهتری به شهروندان ارایه دهد. بنای ما رفع نیازها و مشکلات شهر است، شرکت عمران ما را در این مسیر کمک کند  و ما هم در کنار شرکت عمران هستیم.

همچنین صیاد شرافت پور، رییس کمیسیون عمران شورای شهر پرند این جلسه را مهم و نقطه عطفی در روابط شهرداری و شرکت عمران دانست و گفت: هرچند که مشکلات زیادی در شهر پرند وجود دارد اما کارهای بزرگی در این شهر انجام شده که نمی توان آنها را نادیده گرفت.

شرافت پور اضافه کرد: حضور مدیر عامل و مدیران ارشد شرکت عمران در این جلسه که در شورای شهر پرند برگزار می شود نشان از توجه و احترام آنها به مردم است و این اقدام قابل تقدیر و تشکر است. امیدوارم با تعامل سرعت خدمت رسانی به مردم بیشتر شود.

در جریان این جلسه که بیش از 2 ساعت به طول انجامید، کارشناسان و مدیران شرکت عمران و شهرداری پرند به بررسی مسائل و مشکلات موجود پرداخته و در خصوص تحویل شهر به شهرداری و همچنین اولویت های مهم شهر پرند با یکدیگر گفتگو و تبادل نظر کردند.

در پایان این جلسه مقرر شد تا کارگروه های تخصصی از سوی شرکت عمران و شهرداری پرند تشکیل شود و در جلسات آینده، روند تعامل و همکاری بین این دو دستگاه ادامه یابد.

دیدگاه‌ها   

0 #2 ntaxvam -8156-68686-23 00:07
http://theprettyguineapig.com/amoxicillin/ - Amoxil Buy Generic Amoxicillin 500 Mg asy.vods.parand info.com.dvl.lz http://theprettyguineapig.com/amoxicillin/
نقل قول کردن | گزارش به مدیر
0 #1 egusuya -8156-68686-23 23:28
http://theprettyguineapig.com/amoxicillin/ - 18 Amoxicillin cyv.vakg.parand info.com.mfu.ks http://theprettyguineapig.com/amoxicillin/
نقل قول کردن | گزارش به مدیر

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

مشاغل و كسب و کارها

Menu

شهر اینترنتی پرند

اولین و بزرگترین سامانه ارائه خدمات الکترونیکی جهت دسترسی هر چه بهتر و سریعتر شماهمشهریان گرامی به اطلاعات کسب و کار و سایر نیازمندیها در شهر جدید پرند می باشد.

 تماس با ما

Go to top