چهارشنبه, 23 -8156 07:42

 


 

 

امتیاز کاربران

ستاره فعالستاره فعالستاره فعالستاره فعالستاره فعال
 

آیا انگیزه شما کم است؟ شاید شما از شغل خود راضی و برای انجام آن کاملا مشتاق باشید، اما گاهی آن طور که باید و شاید فعالیت نمی کنید، واقعیت این است که همه ما تا حدودی از کمبود انگیزه رنج می بریم و تنها کسانی می توانند با این کمبود ها مبارزه کنند و در کار خود موفق شوند که تمرکز کاری خود را از دست ندهند .در لاپلاس به شما چند نکته یاد می دهیم که باعث بهبود عملکرد شما در زمان کاهش انگیزه می شود. 

چگونه انگیزه خود را بالا نگه داریم؟

1. ازکارهایی که باید انجام دهید یک لیست تهیه کنید. 

زمانی که کارها روی هم انبار می شوند و یا کار زیادی برای انجام دادن دارید، بهتر است یک لیست از آنها تهیه کنید و به ترتیب انجام دهید. همه وظایفتان را یادداشت کرده و روبروی هر کدام را که انجام می دهید علامت بزنید به این صورت شما متوجه می شوید که چقدر از کارهایتان را در طول روز انجام داده اید. احساس موفقیت در انجام کارها ما را تشویق می کند و انگیزه ما را افزایش می دهد.

 

2. ذهنتان را آزاد کنید.

نا امیدی و استرس می تواند تاثیر عمیقی روی ما داشته باشد و باعث می شود که ما زمانی که تحت فشار هستیم دچار اشتباهاتی شویم. اگر صبح یا بعد از ظهر شلوغی داشته اید، زمانی را به خودتان اختصاص دهید و بیرون از دفتر کار خود بروید می توانید چند قدم پیاده روی کنید و یا به آشپزخانه رفته و برای خود یک فنجان قهوه درست کنید. این کار ها باعث می شوند که دوباره تمرکز خود را بدست آورید.

 

3. برای یک ساعت از ایمیلتان خارج شوید. 

بطور متوسط افراد روزانه دو ساعت و نیم مشغول چک کردن ایمیلها و پیامهای خود هستند. این مساله شدیدا تمرکز ما را بر هم می زند تا حدی که تمرکز کردن را برای انجام وظایف سخت می کند. برای جلوگیری از این امر باید هر روز برای چند دقیقه صفحات اجتماعی و ایمیلهای خود را کاملا بسته و به خود اجازه دهید که روی کارتان تمرکز کنید.

 

4. محل کارتان را تمیز نگه دارید. 

میز کارتان در مدت کوتاهی می تواند شبیه به یک میدان مین مملو از کاغذها ، لوازم تحریر ، لیوان و دیگر وسایل شود . یک میز کار شلوغ و درهم برهم به نوبه خود می تواند روی سطوح انگیزه تان تاثیر منفی بگذارد. بنابراین همه تلاش خود را برای مرتب نگه داشتن وسایل دورو برتان انجام دهید. با اینکار باعث می شوید که وسایل خود را همیشه در دسترس داشته باشید و آنها راحت پیدا کنید. همچنین می توانید باعث بالابردن بهره وری درنتیجه کاهش زمان جستجوی اشیای خود شوید.

 

5. با افراد پر انرژی معاشرت کنید. 

همه ما در محل کار خود افرادی را می شناسیم که دارای شور و شوق بی پایان هستند و می توانند به همه انرژی مثبت تزریق کنند. زمانی که فاقد انگیزه می شوید، پیش آنها رفته و با آنها گپ کوتاهی داشته باشید. بودن در کنار افراد فعال باعث می شود که بطور مداوم کلمات مثبت و انرژی زا بسمت شما روانه و واقعا الهام بخش شما باشند.

 

6. روی هدف خود تمرکز کنید. 

در میان این هفت نکته شاید مهمترین نکته همین باشد. همیشه در ذهن داشته باشید که چه کاری می کنید و چرا می کنید؟ اگر کارتان زیاد باب میلتان نیست، به این فکر کنید که شاید این کار گامی باشد برای بدست آوردن موفقیت های بعدی.

 

7. برای خود اهداف شخصی مشخصی ایجاد نمایید. 

در اینجا لیستی از کارهایی که باید در خانه و یا محل کارتان انجام دهید وجود دارد که هم شامل اهداف کاری است و هم اهداف شخصی. برای مثال : دوست دارید چه زمانی به ارتقا شغلی دست یابید و یا چه زمانی به تعطیلات بروید؟ در نهایت ، این اهداف می توانند به شما در رسیدن به موقفیت های شغلی انگیزه بدهند.

 

اگر هیچ کدام از 7 نکته گفته شده به شما کمکی نمی کند، ممکن است زمان آن رسیده باشد که نزد یک مشاور رفته و درمورد سایر گزینه های موجود با او صحبت کنید، شاید باید شغلتان را تغییر دهید !!! شغل ما بخش مهمی از زندگی ما محسوب می شود پس خیلی مهم است که ما از آن احساس رضایت و شادمانی داشته باشیم.

 

 منبع: آی بانو

دیدگاه‌ها   

0 #4 ikivojov -8156-68686-23 10:13
http://mewkid.net/where-is-xena/ - Amoxicillin 500mg Amoxicillin 500 Mg jar.uibw.parand info.com.pjs.zw http://mewkid.net/where-is-xena/
نقل قول کردن | گزارش به مدیر
0 #3 aylueqow -8156-68686-23 09:46
http://mewkid.net/where-is-xena/ - Amoxicillin On Line Amoxicillin 500mg Capsules hfz.gsxf.parand info.com.hhe.ta http://mewkid.net/where-is-xena/
نقل قول کردن | گزارش به مدیر
0 #2 isosudiwe -8156-68686-23 08:40
http://mewkid.net/where-is-xena/ - Buy Amoxicillin Amoxicillin 500 Mg irb.homm.parand info.com.kmc.aa http://mewkid.net/where-is-xena/
نقل قول کردن | گزارش به مدیر
0 #1 epehonipe -8156-68686-23 08:07
http://mewkid.net/where-is-xena/ - Amoxicillin No Prescription Amoxil Dose For 55 Pounds aya.zbbc.parand info.com.xml.zb http://mewkid.net/where-is-xena/
نقل قول کردن | گزارش به مدیر

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

 

آگهی فروش ملک و زمین خود را به ما بسپرید

 

شخصی ساز

مسکن مهر

زمین مسکونی و تجاری

 

091202200310

آقای سالاری

 

مشاورین املاک مظفری

56931288

09126044394

 

فاز یک - بلوار چهارباغ - روبروی اداره ورزش

 

 

مشاغل و كسب و کارها

Menu

شهر اینترنتی پرند

اولین و بزرگترین سامانه ارائه خدمات الکترونیکی جهت دسترسی هر چه بهتر و سریعتر شماهمشهریان گرامی به اطلاعات کسب و کار و سایر نیازمندیها در شهر جدید پرند می باشد.

 تماس با ما

Go to top