پنج شنبه, 23 -8156 21:52

 


 

 

امتیاز کاربران

ستاره فعالستاره فعالستاره فعالستاره فعالستاره غیر فعال
 

پیش از آن که زندگی روی سیاره مریخ را آغاز کنیم و زندگی انسان را به دیگر سیارات منظومه شمسی پیوند بزنیم ممکن است کلنی هایی در فاصله ای بسیار نزدیکتر به خانه خود ایجاد کنیم: اقیانوس های سیاره زمین. ونسان کالیبو، معمار بلژیکی، طرح های شگفت انگیزی را ارائه کرده است که شکل زندگی آینده زیر آب را به نمایش می گذارند.

 

اقیانوسخراش‌ها؛ شهرهایی در زیر آب

 

به گزارش "گروه علم و فناوری" عصرایران، ونسان کالیبو یک سری از سازه های دوستدار محیط زیست دریایی را طراحی کرده است که هر یک از آنها می توانند تا 200 هزار نفر را در خود جای دهند. اقیانوسخراش های معرفی شده از سوی وی همانند آسمانخراش به نظر می رسند اما همانگونه که از نامشان مشخص است زیر آب قرار می گیرند.

 

اقیانوسخراش‌ها؛ شهرهایی در زیر آب

 

 

در ساخت هر اقیانوسخراش از پلاستیک های بازیافتی جمع آوری شده از اقیانوس استفاده می شود و آب برای آشامیدن نمک‌زدایی می شود. ریزجلبک ها ضایعات ارگانیک را بازیافت می کنند و نور سطح آب با استفاده از زیست تابی به مکان های زندگی زیرآبی می رسد.

 

اقیانوسخراش‌ها؛ شهرهایی در زیر آب

 

اقیانوسخراش ها به لطف سبک طراحی خود اختلالی در حرکات طبیعی آب ایجاد نمی کنند و هندسی عروس دریایی گونه آنها به مقاومت در برابر امواج بلند، توفان ها، زلزله ها و دیگر حرکات طبیعی آب کمک می کند. لایه بیرونی اقیانوسخراش ها از مقاومت بالایی برخوردار است و هرچه از سطح آب به عمق مفوذ می کند از ضخامت بیشتری برای مقابله با افزایش فشار آب برخوردار می شود.

 

اقیانوسخراش‌ها؛ شهرهایی در زیر آب

 

اقیانوسخراش ها تا عمق یک هزار متری آب نفوذ خواهند کرد و 250 طبقه دارند. هر مجموعه شامل آپارتمان ها، هتل ها، زمین های ورزشی، آزمایشگاه های علمی و امکانات رفاهی و سرگرمی دیگر می شود.

 

اقیانوسخراش‌ها؛ شهرهایی در زیر آب

 

 

 

منبع: عصر ايران

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

دندان پزشکی سپید پرند

 

 

 

مشاغل و كسب و کارها

Menu

شهر اینترنتی پرند

اولین و بزرگترین سامانه ارائه خدمات الکترونیکی جهت دسترسی هر چه بهتر و سریعتر شماهمشهریان گرامی به اطلاعات کسب و کار و سایر نیازمندیها در شهر جدید پرند می باشد.

 تماس با ما

Go to top