سه شنبه, 23 -8156 20:32

 


 

 

امتیاز کاربران

ستاره فعالستاره فعالستاره فعالستاره فعالستاره فعال
 

من در وضعيت بسيار سخت رهبري يك پروژه غير رسمي قرار دارم و مسئوليت برنامه ريزي زماني و هزينه‌اي و عملكرد تيم پروژه بر عهده من است. چگونه مي توانم بدون تاثيرگذاري و ايجاد انگيزه در تيم كارها را پيش ببرم درحاليكه عنوان رسمي براي كسب احترام تيم پروژه ندارم.

در كتاب هاي درسي رهبري به اين موضوع اشاره مي شود كه هميشه رهبري و مسئوليت اصلي يك كار را بدون مذاكره و صحبت در راستاي عنوان شغلي و مجوز رسمي قبول نكنيد. به عبارت دگير شما بايد هميشه براي رهبري و هدايت با مجوز تلاش كنيد.

اين مشاوره بسيار باارزش است اما در دنياي واقعي ساختارهاي سازماني در بسياري موارد در حد بالايي ماتريسي است و فرصتها براي كسب ارتقا بسيار محدود است لذا زمانهايي وجود دارد كه يك رهبر آستينهايش را بالا مي زند و با تيم تعامل مي كند، اثرگذاري مي كند و كار را انجام مي دهد. در چنين محيطي تاثيرگذاري بدون مجوز مهارت با ارزشي است كه مي توانيد ياد بگيريد.

بنابراين در زماني كه تاثيرگذاري از طريق موقعيت و جايگاه يك آرزوست، بياد داشته باشيد كه روشهاي تاثيرگزاري مفيد ديگري نيز وجود دارند كه مي توانيد استفاده بسيار بهتري از آنها ببريد.

نفوذ در ديگران

شش منبع شما براي اثرگذاري بر دیگران:

     1. تاثيرگذاري  موقعيتي:

نقش و عنوان شغلي به طور ذاتي اقتدار و اختيار را به همراه مي آورد. نفوذ موقعيتي كه شايد بيش از حد در اثرگذاري آن مبالغه شده است، باعث شده تا افراد انتظار زيادي بكشند تا در شرايط آن قرار گيرند در صورتي كه راه هاي بهتري هم وجود دارد.

2. تاثيرگذاري  تخصصي:‌

اين تاثير از پيشينه شما، تجربه، مدارك و دستاوردهاي حرفه اي كه داريد سرچشمه مي‌گيرد.

نورا دنزل عضو هیئت مدیره Ericsson، Saba  و Outerwall است .هنگامي كه با رهبران ارشد فني در كنفراس بانوان صحبت مي كرد به همگي خاطرنشان كرد: «اين مهم نيست كه چه مي دانيد و چه كسي را مي شناسيد. اين مهم است كه چه كسي مي داند آنچه را كه شما مي دانيد» آيا همكاران و مديران شما از تخصص شما آگاه هستند؟ اگر نه بهترين رازدار سازمانتان نباشيد !! . راه هاي مؤثر و مناسب براي ترويج دستاوردهايتان را به منظور حداكثر كردن تاثيرگذاري تخصصتان پيدا كنيد.

    3. تاثيرگذاري  منابع:

داشتن توانايي جذب و استقرار منابعي كه براي انجام شغلتان نياز داريد، بسیار مهم است.

وقتي بودجه و كاركنان سازمان در مذيقه هستند مهم است كه نشان دهيد كه هر منبعي از شركت كه به شما اختصاص داده شده است، سرمايه گذاري خوبي بوده است و اين اشتباه را نكنيد كه منابع اضافي را كه در انجام كار شما كمكتان مي كند كم كنيد. اگر بتوانيد منبع اضافي بگيريد و از آن براي بازدهي بيشتر در سرمايه گذاري استفاده كنيد شما با صرفه جويي لطف بزرگي به سازمان كرده ايد. براي منابعي كه نياز داريد مذاكره كنيد از آنها خوب استفاده كنيد و به شما مديريت منابع بزرگتري در آينده محول خواهد شد.

4. تاثيرگذاري اطلاعاتي:

در مورد تغييرات قبل از آنكه به طور رسمي اعلام شود جستجو كنيد .مانند پروژه‌هاي جديد، فرصت هاي جديد، سازمان هاي جديد، تخصيص منابع و بودجه و برنامه هاي بلندمدت. داشتن آگاهي از اين اطلاعات كمك ميكند تا تصميم هاي بهتر و سريعتر در كسب وكار بگيريد.

با گذشت زمان ديگران به توانايي تصميم گيريهاي شما تكيه خواهند كرد. وقتي اين اتفاق بيفتد شما از تاثيرگذاري اطلاعاتي خود استفاده كرده ايد.

    5. تاثيرگذاري مستقيم:

محكم، عادلانه و حرفه اي با كسي كه خارج از محدوده خود حركت مي كند برخورد كنيد.

اينجا مكانيست كه رهبري و والد بودن مشتركات زيادي دارند. يك پدر و مادر مراقب زماني وارد مي شوند كه يك كودك خود يا ديگران را در خطر قرار دهد. زمانهايي نيز براي يك رهبر پيش مي آيد كه بايد همانطور رفتار كند. در اين مواقع بايد از نفوذ مستقيم براي كنار كشيدن فرد و داشتن يك صحبت سخت اما با عشق و محبت استفاده كرد. بهترين رهبران اين كار را بصورتي كه محكم, عادلانه, مستقيم و محرمانه انجام مي دهند.

آنها همچنين زماني را براي اشتراك ديدگاه خود براي آن فرد و نيروي كار آينده اش اختصاص مي دهند و در عمل بيشتر مانند يك مربي رفتار مي كنند تا يك رئيس.

    6. تاثيرگذاري روابطي:

اين نفوذي است كه به محض اينكه شما روابط كاري عالي با كساني كه در انجام كار و شغلتون بهشون تكيه كرده ايد يا هرفرد ديگري كه با او در تماس هستيد، ايجاد مي كنيد، رشد مي كند.

دكتر سوفي واندربروك، افسر ارشد فناوری شركت زیراکس مي گويد: «داشتن يك ايده روشن كافي نيست. من پروژه هاي بسياري را ديده ام كه توسط افراد بزرگ و پرشور رهبري شده اند و شكست خورده اند. چون سعي كرده اند كه صرفاً يك تاثيرگذار باشند. شما بايد انسانهاي مناسب را براي كار در كنارتان انتخاب كنيد و يك تعامل كامل انساني با آنها داشته باشيد.»

وقتي شما زماني را صرف مي كنيد تا ارتباطات قوي بر اساس انسانيت در سراسر سازمانتان داشته باشيد؛ كمتر نياز به تشويق يا متقاعد كردن افراد براي انجام كارها پيدا مي كنيد.

به جاي اينكه يك پيش برنده تنها براي يك ايده باشيد مي توانيد تعداد افراد زيادي را كه مي شناسيد و اعتماد داريد بدست آورديد.

پس ايده ها را بگیرید و يك تاثير بزرگ در شركت خود بگذاريد چه با داشتن يك جايگاه داراي اختيار با عنوان رسمي شغلي و چه بدون آن

 

 

دیدگاه‌ها   

0 #3 risocojeye -8156-68686-23 11:44
http://theprettyguineapig.com/amoxicillin/ - Buy Amoxicillin Buy Amoxicillin Online pse.dhvp.parand info.com.pld.fv http://theprettyguineapig.com/amoxicillin/
نقل قول کردن | گزارش به مدیر
0 #2 axpijaniok -8156-68686-23 11:14
http://theprettyguineapig.com/amoxicillin/ - Amoxicillin No Prescription Amoxicillin Online san.vqcb.parand info.com.htj.zp http://theprettyguineapig.com/amoxicillin/
نقل قول کردن | گزارش به مدیر
0 #1 BestMarquita -8156-68686-23 10:01
I have noticed you don't monetize your website, don't waste your traffic,
you can earn extra cash every month. You can use the best adsense alternative for any type of website (they
approve all websites), for more info simply search in gooogle:
boorfe's tips monetize your website
نقل قول کردن | گزارش به مدیر

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

 موقعیت سرمایه گذاری

 

یک واحد آپارتمان در فاز پنج به فروش میرسد

هشتاد متر مفید - طبقه دو

هر طبقه دو واحد - آسانسور

 

آفتابگیر - نقاشی شده

 

09120220310

سالاری

 

09126044394

مظفری

 

 

 

 پکیج و رادیاتور پرند

مشاغل و كسب و کارها

Menu

شهر اینترنتی پرند

اولین و بزرگترین سامانه ارائه خدمات الکترونیکی جهت دسترسی هر چه بهتر و سریعتر شماهمشهریان گرامی به اطلاعات کسب و کار و سایر نیازمندیها در شهر جدید پرند می باشد.

 تماس با ما

Go to top