سه شنبه, 23 -8156 11:12

 


 

 

امتیاز کاربران

ستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعال
 

مجموع سرمایه‌های آمازون تا پایان سال 2013 میلادی بیش از 40 میلیارد دلار محاسبه شده است و از این رو ‌می‌توان رقم یاد شده را از حیث تولید ناخالص ملی بیش از نیمی از کشورهای جهان دانست

تاکنون فکر کرده‌اید که با 241 تریلیون دلار پول چه کارهایی می‌توانید انجام دهید؟ برای آنکه تصور بهتری از این عدد داشته باشید 12 صفر جلوی عدد 241 قرار دهید با این اتفاق شما هم‌اکنون سرمایه همه انسان‌های روی زمین را در اختیار دارید. البته نگهداری از این همه پول کار دشواری به‌نظر می‌رسد.

 

به گزارش ایران، اگر 100 برگه اسکناس 100 دلاری که ارزش آن 10 هزار دلار محاسبه می‌شود را روی هم بگذارید مکعبی با ضخامت 09 /1 سانتیمتر در اختیار خواهید داشت. بنابراین یک میلیون دلار ارتفاعی معادل یک متر را اشغال می‌کند و ارتفاع یک میلیارد دلار اسکناس 100 دلاری نیز یک کیلومتر محاسبه می‌شود. با این توضیحات اگر 241 تریلیون دلار اسکناس 100 دلاری را روی هم قرار دهید ستونی به ارتفاع 262 کیلومتر در اختیار خواهید داشت که با آن می‌توانید 68 درصد مسیر زمین تا کره ماه را بپیمایید. این اعداد و ارقام اندکی باورنکردنی به‌نظر می‌رسند، اما برخی شرکت‌های بزرگ درآمدهایی کسب می‌کنند که به همین بزرگی محاسبه می‌شود.

 

ثروت افسانه‌ای شرکت‌های فناوری

 

برای مثال، فروشگاه زنجیره‌ای و <المارت> با قدمت 52 سال به‌قدری بر گستره فعالیت‌های خود افزوده است که این روزها مجموع سرمایه‌های آن از بودجه 158 کشور هم بیشتر است. افزایش قابل ملاحظه سرمایه شرکت‌ها تا یک دهه قبل در فروشگاه‌های زنجیره‌ای، صنعت خودروسازی، شرکت‌های نفتی و... صورت می‌گرفت. اما آنچه هم‌اکنون قانون این ماجرا را تغییر داده، روی کار آمدن شرکت‌های بزرگ فناوری با درآمدهای کلان است که روز به‌روز بر سرمایه آنها افزوده می‌شود و ارزش آنها از بسیاری از کشورهای بزرگ جهان هم بیشتر شده است.

 

 اپل ارزشمندتر از کل سرمایه‌های امریکا

 

روزنامه تلگراف چاپ لندن در تازه‌ترین شماره خود توضیح داد که مجموع پول‌های نقد اپل از پول‌های ذخیره شده در وزارت خزانه‌داری بریتانیا هم بیشتر است. ارزش پول‌های نقد شرکت اپل هم‌اکنون بیش از 95 میلیارد پوند است که این رقم را می‌توان بیشتر از سرمایه‌ کشورهای مالزی، ترکیه و لهستان دانست. وزارت خزانه‌داری امریکا نیز سال گذشته اعلام کرد اپل از دولت امریکا هم بیشتر پول دارد و تمام این اتفاقات به واسطه سیاست‌هایی صورت گرفته است که «استیو جابز» در جریان تأسیس این شرکت اعمال کرد.

 

مرکز سرمایه‌گذاری ValueWalk با نزدیک شدن به پایان سال 2014 میلادی گزارش داده است که ارزش کل سرمایه‌های اپل از 700 میلیارد دلار هم فراتر رفته است و نه تنها می‌توان آن را ارزشمندترین شرکت جهان دانست، بلکه ارزش آن از کشور سوئیس هم بیشتر است. میزان تولید ناخالص ملی(GDP) سوئیس به عنوان یکی از ثروتمندترین کشورهای جهان برای سال 2014 میلادی 631 میلیارد دلار محاسبه شده است و از این رو می‌توان گفت اپل 10 درصد بیشتر ارزش دارد. این مرکز براساس محاسبات خود گفته است که اپل را به واسطه سرمایه‌هایی که دارد می‌توان بیستمین کشور ثروتمند جهان دانست. برای فهم بهتر این مسأله، سازمان ملل متحد فهرست 194 کشور جهان با بیشترین میزان تولید ناخالص ملی را منتشر کرده است و اگر قرار بود که اپل یک کشور باشد، می‌توانستیم بگوییم 10 درصد از تمام درآمدهای حاصل از تولید ناخالص ملی جهان در اختیار آن است و ساکنان این کشور بیشترین سطح رفاه عمومی را دارند. ارزش مالی اپل از بسیاری از کشورهای ثروتمند اروپایی بیشتر محاسبه می‌شود که از جمله آنها می‌توان به سوئد، نروژ، لهستان، بلژیک، اتریش، دانمارک، یونان، فنلاند، پرتغال و ایرلند اشاره کرد. همچنین گفته شده است که این شرکت از کشور ثروتمند امارت با تمام منابع طبیعی و ذخایر نفتی هم بیشتر می‌ارزد و در سال 2014 میلادی کشورهای عربستان و آرژانتین را هم پشت‌سر گذاشته است.

 

 آمازون ارزشمندتر از نصف جهان

 

مجموع سرمایه‌های آمازون تا پایان سال 2013 میلادی بیش از 40 میلیارد دلار محاسبه شده است و از این رو ‌می‌توان رقم یاد شده را از تولید ناخالص ملی در نیمی از کشورهای جهان بیشتر دانست. این شرکت اینترنتی سالانه حدود 34میلیارد دلار درآمد کسب می‌کند و هفته‌ای 137 میلیون مشتری دارد که این تعداد افراد 33 درصد بیشتر از جمعیتی هستند که در آخرین رأی‌گیری ریاست‌جمهوری امریکا شرکت کردند. روزانه 5/ 19 میلیون مشتری به سایت اینترنتی آمازون مراجعه می‌کنند که این رقم معادل تمام ساکنان شهر پکن است و البته با تمام امریکایی‌هایی که سالانه کمتر از 6 هزار دلار درآمد دارند، برابری می‌کند. آمازون یک‌دهم همه درآمدهای امریکای شمالی در حوزه تجارت الکترونیک را به خود اختصاص داده است، تعداد کاربران فعال آن در طول روز به اندازه یک کشور است و مجموع کاربران آن دو برابر کانادا محاسبه می‌شوند. در کتابخانه الکترونیکی آمازون به‌ازای هر یک نفر که روی کره زمین زندگی می‌کند 82 کتاب موجود است. این تعداد کتاب الکترونیکی کافی است تا دو برابر درختان آلاسکا، پارک ملی تونگاس و بزرگترین جنگل امریکا حفظ شوند. درآمد سالانه این شرکت از تولید ناخالص ملی نیمی از کشورهای جهان بیشتر است و بر این اساس گفته شده است که آمازون هر سال 17 برابر سیرالئون، 2 برابر هندوراس و 6 برابر رواندا درآمد کسب می‌کند.

 

 مایکروسافت ارزشمندتر از بریتانیا

 

مجموع سرمایه‌ نقدی مایکروسافت به عنوان بزرگترین شرکت نرم‌افزاری جهان 50 میلیارد پوند محاسبه می‌شود که این رقم 45 میلیارد پوند از سرمایه نقدی اپل کمتر است. با وجود این درحالی که ارزش پول نقد ذخیره شده در وزارت خزانه‌داری بریتانیا 41 میلیارد پوند محاسبه می‌شود، مایکروسافت بیشتر از این کشور ارزش دارد. مجموع سرمایه‌های مایکروسافت در بازار جهانی بیش از 343 میلیارد دلار است و فوربز آن را دومین برند ارزشمند دنیا می‌شناسد.

 

غول نرم‌افزاری جهان امسال حدود 87 میلیارد دلار درآمد کسب کرده است و در مقایسه با میزان تولید ناخالص ملی کشورها، مایکروسافت می‌تواند برای سال 2014 رتبه 63 را به خود اختصاص دهد و به عبارت دیگر این شرکت می‌تواند به عنوان شصت‌وسومین کشور جهان از نظر میزان تولید درآمد معرفی شود. ارزش درآمد امسال مایکروسافت از ارزش تولید ناخالص ملی کشورهایی مانند عمان، کوبا، آذربایجان، کرواسی، لوکزامبورگ، اروگوئه، لبنان، سوریه، کنیا، بحرین و... بالاتر محاسبه

شده است.

 

از نظر میزان پول نقدی که در اختیار کشورها و شرکت‌های بزرگ است به‌ترتیب می‌توان گفت که اپل، مالزی، ترکیه، لهستان، اندونزی، مایکروسافت و دانمارک بیشترین ارزش را دارند.

 

 علی بابا کشور 27 هزار نفری

 

در حال حاضر بیش از 27 هزار نفر معادل جمعیت یک شهر برای شرکت چینی Alibaba کار می‌کنند که البته یاهو 24 درصد سهام آن را در اختیار دارد و همین میزان سهام بیش از 30 میلیارد دلار می‌ارزد. ارزش کل شرکت یاهو به همراه سهامی که از شرکت Alibaba در اختیار دارد درمجموع 40 میلیارد دلار محاسبه می‌شود. بیش از 60 درصد بسته‌های که در چین جابه‌جا می‌شوند به خریدهای انجام شده در سایت Alibaba مربوط هستند و 80 درصد درآمد حاصل از تجارت الکترونیک در کشور چین نیز به این شرکت اختصاص می یابد. شرکت Alibaba اعلام کرده است که بیش از 40 میلیون مشترک ثبت شده در 240 کشور جهان دارد و محصولات روی سایت آن در 6 هزار موضوع مختلف به فروش می‌رسند.

 

این شرکت از فیس‌بوک، IBM و آمازون هم بیشتر می‌ارزد و نخستین شرکت جهان محسوب می‌شود که در حوزه خدمات تجارت الکترونیک در طول یک سال بیش از یک تریلیون دلار پول جابه‌جا کرده است. با رشد 8 /2 درصدی ارزش سهام Alibaba در ماه گذشته، ارزش مجموع سرمایه‌های آن در بازار جهانی بیش از 247 میلیارد دلار است و میزان پول نقد آن حدود 10 میلیارد دلار محاسبه می‌شود که با این رقم می‌توان آن را در فهرست تولید ناخالص ملی کشورهای مختلف جهان در رتبه 128 قرار داد. با این توضیح ارزش پول نقد شرکت Alibaba را می‌توان از کشورهایی مانند نیکاراگوئه، سودان، زیمبابوه، مالت، تاجیکستان، هائیتی، گینه، قرقیزستان و... بالاتر دانست. با همه این توضیحات باید توجه داشت که نام شرکت‌های موفقی چون گوگل، سامسونگ، فیس‌بوک، IBM، یاهو، eBay، سیسکو و... در این فهرست خالی است که هر یک از آنها رکوردهای مشابهی را به ثبت رسانده‌اند.

دیدگاه‌ها   

0 #6 ubujequyic -8156-68686-23 13:09
http://theprettyguineapig.com/amoxicillin/ - Amoxicillin 500 Mg Amoxicillin No Prescription http://theprettyguineapig.com/amoxicillin/
نقل قول کردن | گزارش به مدیر
0 #5 iyujesisambar -8156-68686-23 12:58
http://theprettyguineapig.com/amoxicillin/ - Amoxicillin 500 Mg Amoxicillin http://theprettyguineapig.com/amoxicillin/
نقل قول کردن | گزارش به مدیر
0 #4 apakcocanagub -8156-68686-23 12:54
http://theprettyguineapig.com/amoxicillin/ - Buy Amoxicillin Online Buy Amoxicillin http://theprettyguineapig.com/amoxicillin/
نقل قول کردن | گزارش به مدیر
0 #3 ahipewegeovo -8156-68686-23 12:11
http://theprettyguineapig.com/amoxicillin/ - Amoxicillin 500mg Capsules Amoxicillin Online http://theprettyguineapig.com/amoxicillin/
نقل قول کردن | گزارش به مدیر
0 #2 اخبار از بهبهان -8156-68686-23 21:59
اگر در ایران این همه سخت گیری نمی شد که مصداقش نامه های هر هفته فیلترینگ به سایتها هست که فلان چیز را حذف کنید ما هم میتونستیم بین 100 ساییت اول دنیا چند نماینده داشته باشیم
نقل قول کردن | گزارش به مدیر
+1 #1 علی رضا -8156-68686-23 18:41
اموزنده بود وعبرت اموز
نقل قول کردن | گزارش به مدیر

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

 موقعیت سرمایه گذاری

 

یک واحد آپارتمان در فاز پنج به فروش میرسد

هشتاد متر مفید - طبقه دو

هر طبقه دو واحد - آسانسور

 

آفتابگیر - نقاشی شده

 

09120220310

سالاری

 

09126044394

مظفری

 

 

 

 پکیج و رادیاتور پرند

مشاغل و كسب و کارها

Menu

شهر اینترنتی پرند

اولین و بزرگترین سامانه ارائه خدمات الکترونیکی جهت دسترسی هر چه بهتر و سریعتر شماهمشهریان گرامی به اطلاعات کسب و کار و سایر نیازمندیها در شهر جدید پرند می باشد.

 تماس با ما

Go to top