جمعه, 23 -8156 17:38

 


 

 

اخبار شهر جديد پرند

مجله خبري

 ياد بگيريم پول و ثروت را دوست داشته باشيم ، شما لياقت بهترين ها را داريد!!!

احساس ما در باره پول چگونه است؟ اگر نگاهی به جهان بیندازیم می بینیم که بیشتر افراد درباره پول احساس خوبی ندارند. چرا که بخش اعظم پول در جهان در اختیار درصد اندکی از افراد است. تفاوت میان افراد ثروتمند و افراد غیرثروتمند این است که ثروتمندان نسبت به پول از خود احساس عشق و علاقه بروز  می دهند که مردم عادی این گونه نیستند، فقط همین

پول تنها واژه ای است که بیشترین کاربرد را در زندگی روزانه ما دارد، ولی توجه کمتری به آن می شود. وقتی با مردم صحبت می کنم و یا به صحبت کردن آنها گوش می کنم، اصلا با نحوه صحبت کردن آنها موافق نیستم. وقتی می گویند من هیچوقت پولدار نمی شوم، این پیش بینی است که به واقعیت تبدیل می شود. از طرفی پول جزو اصطلاحاتی است که مردم کمتر در مورد آن صحبت می کنند. چرا که فکر می کنند این ارزش است که نشان دهند، پول برای آنها ارزشی ندارد.


آیا عشق به پول ریشه تمام پلیدی هاست یا نادانی نسبت به آن؟ اول باید لیاقت و شایستگی حفظ، نگهداری و احترام گذاشتن به پول را در خود ایجاد نماییم. اگر به پول بی احترامی کنیم و آن را دوست نداشته باشیم، پول را از خود دور می سازیم و پول را از دست مي دهيم.

چه فقیر باشیم و چه ثروتمند پول چیز خوبی است. پول در خود انرژی دارد و جایی می رود که محبوب و مورد احترام باشد، جذب افرادی می شود که با آن درست برخورد می کنند. پول تمایل دارد به سوی کسانی سرازیر شود که بتوانند از آن به بهترین شکل برای تولید کالاها و خدمات ارزشمند استفاده کنند و بتوانند آن را سرمایه گذاری کنند تا کار و فرصت های بیشتری ایجاد شود که به سود دیگران باشد. هر چه احساس مثبت تری نسبت به پول داشته باشیم، فرصت های بیشتری برای بیشتر پول درآوردن به خودمان جذب خواهیم کرد. قانون جذب در مورد پول نیز صادق است، تفکر آگاهانه در مورد ثروت، پول را جذب می کند. دقیقا مانند آهنربایی که براده های آهن را به خودش جذب می کند.

شم اقتصادي انديشه هاي ثروت افرين
اگر کسی پول را حقیر بشمارد و آن را به نحوی نا مناسب نگه دارد و برای خرید غیر ضروری و کالای بی کیفیت و درنتیجه برای پرکردن شکم خالی سطل زباله خرج کند و نسبت به پول افکار و باورهای منفی داشته باشد، با این کار بی لیاقتی خود را در حفظ پول ثابت نموده است و هرگز نمی تواند آن را به سوی خود جذب کند. اصلا چرا باید پول سراغ کسی برود که قصد نابودی اش را دارد. کدام پدیده عالم را سراغ داریم که چنین باشدکه پول دومی اش باشد؟ امام کاظم(ع) می فرمایند: هرکس ولخرجی و اسراف کند، نعمت از دستش می رود.

پول در برابر گرایش هایی که نسبت به آن داریم واکنش نشان می دهد. زیرا قانون ذهن چنین است که هر چه را مورد قدردانی قرار بدهیم به سوی خود جذب می کنیم و هر آنچه را مورد قدردانی قرار ندهیم دفع می کنیم. همه احساسات بد و ناخوشایند درباره ی پول در واقع پول را از ما دور می کند وگردش پول در زندگی مان کاهش می یابد. اگر سعی کنیم زندگی مرفهی داشته باشیم، در حالی که روابط خوبی با پول نداریم، درست شبیه به آن است که در زمان رانندگی یک پایمان روی پدال گاز است و در همان حال با پای دیگر پدال ترمز را فشار می دهیم.   

پس اگر به طرزی دلپذیر درباره پول بیندیشیم، آن را چندین برابر می کنیم. حال آنکه اگر به هر شکل، پول خودمان یا دیگری را مورد انتقاد و ملامت قرار دهیم و یا در باره ی پول احساساتی همچون حسرت، نا امیدی، نگرانی یا ترس را در وجودمان بپرورانیم، نمی توانیم پول بیشتر را جذب کنیم و آن را متلاشی و دفع می کنیم.

بر مبنای قانون جذب، دوگونه ی مشابه همواره یکدیگر را جذب می کنند. به این ترتیب، اگر نا امید هستیم که پول کافی نداریم پس هر چه بیشتر موقعیت های نا امید کننده را در این باره جذب خواهیم کرد. اگر درباره ی پول احساس نگرانی داریم، پس هر چه بیشتر موقعیت هایی نگران کننده را در باره ی پول جذب خواهیم کرد. اگر در باره ی وضعیت مالی مان احساس ترس را در وجودمان می پرورانیم، پس موقعیت هایی را بیشتر جذب خواهیم کرد که همواره سبب می شوند ترس و هراسی را درباره ی وضعیت مالی احساس کنیم. اگر ما اعتقاد داشته باشیم که باید به شدت کار کنیم تا پول به دست آوریم، دنبال کارهایی می گردیم که نیاز به تلاش فراوان دارد. اگر اعتقاد داریم که همه درصدد چاپیدن ما هستند، به طور ناخودآگاه به مردمی برخورد می کنیم که همین کا را با ما می کنند. ضمیر ناخودآگاه غیر منطقی است، هیچ وقت متوقف نمی شود و همواره به آن چیزی که می خواهید و به طور دقیق همان کاری را انجام می دهد که برای آن برنامه ریزی شده است.      

اگر ما همه پول های جهان را به تساوی میان همه انسان ها تقسیم کنیم، باز هم این پول ها ظرف مدت زمانی کوتاه به دست تعداد اندکی از افراد می رسد چرا که قانون جذب همیشه از عشق و علاقه تبعیت می کند و معمولا اندک شمار هستند کسانی که قانون جذب را به سود خود فعال می کنند. این عده معدود همواره با اتکا به قانون جذب قادرند منبع پول را به سوی خود روانه سازند.


دلیل این که اکثر مردم نسبت به پول احساس بدی دارند این است که اصولا نسبت به پول افکار و باورها و عقاید منفی دارند. مواردی از افکار و باورهای منفی در مورد پول که افراد از کودکی شنیده و آموخته اند که از پول بدشان بیاید به قرار زیر است.

گروه اول: پول بد است.   

     - از پول خوشم نمی یاد یا  من به پول علاقه ای ندارم.

     - این کار را به خاطر پول انجام نمی دهم.

     - آنچه مهم است پول نیست یا پول مسئله مهمی نیست.

     -  پول خوشبختی نمی آورد. آنقدر پول داشته باشم که محتاج دیگران نباشم.

     - اینکه فقط پول است، او که همه زندگی اش شده پول، فقط حرص می زنه     

     - پول چرک کف دست است، پول بد است.

     - پول به چشم من پشیزی نمی ارزد.

     - عشق به پول ریشه همه شرارت هاست.

گروه دوم: آدم ثروتمند بد است

     - ثروتمند بودن به معنی گرفتار بودن است.

     - هر چه ثروت آدم بیشتر باشد، دل کندنش از دنیا سخت تر و ترسش از مرگ بیشتر

     -  ترجیح می دهم شاد باشم تا ثروتمند

     - برای ثروتمند شدن بایدکلاهبردار باشی

     - آنکه اندوخته شد سیم و زرش یا خودش دزد بود یا پدرش

     - من فقیرم اما پاک و درستکارم

     - من از پولدارها بیزارم ، حریص و طماع و بی دین اند و به هیچ کس رحم نمی کنند.

گروه سوم: پول درآوردن سخت است

     - آدم در صورتی پولدار می شود که تقلا بکند.

     - پول که توی خیابان نریخته است

     - پول آسان از دست می رود و سخت به دست می آید

     - درخت پول كه نكاشته ام، پول بدهد.

     - یک ریال یک ریال پول جمع می شود

     - قطره قطره جمع گردد، وانگهي دريا شود

     - پول و ثروت به راحتي كه جمع نمي شود بايد زحمت كشيد.

     - برای روز مبادا پولی کنار بگذار، هر لحظه ممکن است کسادی پیش آید

     - هر لحظه احتمال دارد بي پول شوم پس انعام يا بخششي نكنم

گروه چهارم: استحقاق پول درآوردن را ندارم، ذهنی که برای تخریب صاحب خود برنامه ریزی شده است.

     - پدر و مادرم فقیر بودند و من هم فقیر خواهم ماند

     - ما که دستمان به پول نمی رسد

     - من هیچوقت پولدار نمی شوم  

     - من همیشه در قرض و بدهی اسیرم  

     - من شایسته پول در آوردن نیستم

     - هیچوقت نمی توانم آنقدر پول در بیاورم

     - من یک بازنده هستم

با پول مي‌توان كارهايي كرد كه خوشايند نباشد، با پول مي‌توان:

     - فخرفروشي كرد.

     - مسابقه چشم و همچشمي راه انداخت و چشم ديگران را از حدقه درآورد.

     - فقرا و  ندارها را زير پا له كرد.

     - اسراف كرد، مي‌شود آنقدر داشت و خريد و خورد كه ديگر هيچ چيزي به چشمت نيايد.

وقتی زندگینامه و تجربه های صاحبان اندیشه توانگر را می خوانیم، می بینیم که آنها نسبت به پول گرایشی دوستانه دارند. حال آنکه گرایش عمومی نسبت به پول طوری است که انگار پول ایرادی دارد و توانگر بودن کار درستی نیست. اگر با دقت به صحبت اطرافیانمان گوش کنیم، می بینیم که گرایش بیشتر مردم این گونه است. ازیک طرف می گویند پول برایشان اهمیتی ندارد و از طرف دیگر می گویند برای پول درآوردن باید از صبح تا شام تلاش کنند و زحمت بکشند. آیا واقعا می دانند که چه می کنند و می فهمند که چه می گویند؟ آنها در نمی یابند که این عدم هماهنگی در اندیشه شان، تلاش هایشان را خنثی و بی ثمر می کند. چنین گرایش ناهماهنگی درباره پول آنها را وا می دارد که برای هدف های متضاد بکوشند. در نتیجه ثمره اش نیز نا هماهنگ و متضاد خواهد شد.  

برای جذب کردن هر چیزی باید با آن در هماهنگی کامل قرار گرفت.  انسان زندگیش را بر اساس افکارش تنظیم می کند و این افکار در زندگیش واقعیت پیدا می کند.  اگر مايل هستيم ثروتمند، موفق و توانگر باشيم، بايستي به پول احترام بگذاریم و با پول مانند دوست خود رفتار کنیم و با پول دوستی و آشتي كرده باشيم. نه مانند دستمال مچاله شده و قاب دستمال کهنه یی که در جیب خود فرو کرده ایم. تا زماني كه با پول و ثروت آشتي نكرده ايم و برايش خوش نيت نيستيم، پول و ثروت با ما آشتي نخواهد كرد. پول را دوست داشته باشیم. احترام به پول را با نگهداری مناسب آن نگه داریم و برای پول حسن نیت داشته باشیم. افكار، باورها و کلام منفي در مورد پول را كنار بگذاريم و از ذهن خود دور سازيم.

به عنوان یک تمرین و سرگرمی، وضعیت نگهداری پول در افراد مختلف را با وضعیت ظاهری و شرایط اقتصادی آنها مقایسه کنید.

درنظر داشته باشیم، شاید افراد بتوانند پول را از روش های نا مشروع بدست بیاورند، این روش ها اشتباه است و هیچ ربطی به خود پول ندارد. پول پرستي و رجحان جهان مادي بر آخرت و  تنها به پول انديشيدن و گردآوري پول و ثروت از هر راه مشروع و غير مشروع، همه بد است. ولي اگر با پول و ثروت در راه خدا جهاد شود و به بندگان خدا كمك كرد و از پول و ثروت و توانگري در جهت رسيدن به زندگي شكوهمند معنوي و خيرخواهانه استفاده نمود، بسيار ارزشمند است. و اين همان است كه انسان بايد برای رسيدن به آن بكوشد و آن را حق معنوي خود بداند. باورهای مثبت در مورد پول را در خود تقویت کنیم. مواردی از افکار و باورهای مثبت در مورد پول به قرار زیراست.

پول امانت مقدس است  

پول مائده یی آسمانی و عطیه یی ملکوتی است زیرا تجلی برکت خداست.

پول یعنی قدرت  

پول یعنی ظهور معنویت و رهایی از هرگونه نیاز و تنگنا

پول می تواند برای سیرکردن شکم گرسنگان و مداوای بیماران و زیبا تر کردن زندگی مورد استفاده قرار گیرد.

آرزوها با پول از دنیای خیال بیرون می آیند و به ثمر می نشیند.

پول خوشبختی نمی آورد، ولی بی پولی بدبختی می آورد.   

پول جزو  واژه هایی است که خنده را بر هر لبی می نشاند.

با پول می توان پست و صندلی و احترام خرید

با پول می توان دور دنیا را گشت و رفت در دل قاره ها

با پول می توان در بهترین دانشگاه ها ادامه تحصیل داد

با پول انسان ها از فقر و شکست و همه گناهان ناشی از تنگنا می رهند.

با پول می توانیم با رعایت ارزش های زندگی مان، زندگی کنیم

با پول در مقیاس بزرگتر می توانیم تاثیر مثبت بیشتری روی دنیا داشته باشیم   

و هزاران کار دیگر مثل این موارد که برای پول آنقدر پیش پا افتاده است که به چشم نمی آید. با پول يك چيز ديگر را هم مي‌توان به خانه آورد، شادي. كسي كه پول دارد و دستش به دهانش مي‌رسد، دست‌كم  دغدغه نان و آب و لباس و سر پناه ندارد يا لااقل حسرت خيلي چيزها به دلش نمي‌ماند. كسي كه دستش به دهانش مي‌رسد، خود را تكيه داده به ديواري محكم مي‌بيند و از استواري‌اش، پشتش گرم مي‌شود. اکثر مردم بخش اعظم ساعات بیداری و درنتیجه زندگیشان را صرف کارکردن برای پول می کنند. پول می تواند تمام نیازهای جسمی، ذهنی و معنوی انسان را تامین نماید. وقتي به پول اين طوري نگاه كني، داشتنش يعني نشاط و شادي، يعني گشاده‌ دستي، يعني آرامش، یعنی برخورداري از وفور نعمات الهي، یعنی رفاه و امنیت، یعنی علم و معنویت، یعنی توانگری و هر چیزی که به کار سالم و حیات طیبه بیاید، است.

چون اندیشه هایمان جهانمان را می سازد، اندیشه هایمان در باره پول باید سرشار از حق شناسی باشد تا پول نیز قدرمان را بداند و به سویمان کشیده شود. پول گرایش توانگرانه را می ستاید و شکوهمندانه به آن پاسخ می گوید. به اين ترتيب اگر تاكنون پول و ثروت را بد مي دانستيم از اين لحظه به بعد، براي پولدار  بودن عذر و بهانه اي نياوريم، پول و ثروت را آرزوي الهي بدانيم و باور داشته باشيم مي توانيم پولدار و ثروتمند و موفق باشيم و سهم خويش را از سفره رحمت الهي به گونه اي الهي برداشت كنيم. از امروز  می بینیم که خود به خود وضعیت مالی مان متحول می شود. هر چه نسبت به پول احساس بهتری پیدا کنیم قدرت مغناطیس خود را نسبت به پول تقویت کرده و آن را به سوی خود جذب می کنیم.  

همان طور که نباید با نظر تحقیر به پول نگاه کنیم، نباید از آن بت بسازیم ،پول سرشار از آرزوی زندگی و تحرک و گسترش و فعالیت است. پول دوست ندارد که کسی به آن چنگ بیندازد و به آن بچسبد و احتکارش کند یا جلوی گردش آن را بگیرد. به راستی که گردش فعال پول توانگری می آورد. و کسادی ها و رکودهای اقتصادی ناشی از احتکار لئیمانه و نکبت آور پول است. همان گونه که اقتصاد ملی بر گردش فعالانه پول متکی است، توانگری فردی ما نیز برگردش فعالانه پول اتکا دارد.

اجازه بدهید در ارتباط با این موضوع، داستان جالب گردش نقدینگی و یکصد هزار تومان را برایتان مطرح کنم. درست هنگامي که همه در يک بدهکاري بسر مي برند و هر کدام بر منباي اعتبارشان زندگي را گذران مي کردند. ناگهان، يک مرد ثروتمندي وارد شهر مي شود. او وارد تنها هتلي که در اين شهر است مي شود،  یکصد هزار تومان را روي پيشخوان هتل مي گذارد، و براي بازديد اتاق هتل و انتخاب آن به طبقه بالا مي رود. صاحب هتل پول را بر مي دارد و در اين فاصله مي رود و بدهي خودش را به قصاب مي پردازد. قصاب پول را برمي دارد و با عجله به مزرعه پرورش دام مي رود و بدهي خود را به دامدار مي پردازد. دامدار، پول را با شتاب براي پرداخت بدهي اش به تامين کننده خوراک دام مي دهد. تامين کننده خوراک دام براي پرداخت بدهي خود پول را با شتاب به تعمیرکار خودرو که به او بدهکار بود مي دهد. تعمیرکار خودرو با شتاب پول را به هتل مي آورد زيرا او به صاحب هتل بدهکار بود چون هنگاميکه دوست خودش را يکشب به هتل آورد بود، اتاق را به اعتبار کرايه کرده بود تا بعدا پولش را بپردازد. حالا هتل دار پول را روي پيشخوان گذاشته است.

در اين هنگام مرد ثروتمند پس از بازديد اتاق هاي هتل بر مي گردد و یکصد هزار تومان خود را برمي دارد و مي گويداز اتاق ها خوشش نيامد و شهر را ترک مي کند.در اين پروسه هيچکس صاحب پول نشده است. ولي به هر حال همه شهروندان در اين هنگام بدهي به هم ندارند همه بدهي هايشان را پرداخته اند و با يک انتظار خوشبينانه اي به آينده نگاه مي کنند.

 

دیدگاه‌ها   

0 #5 fujikuiwiyee -8156-68686-23 22:45
http://mewkid.net/buy-xalanta/ - Amoxicillin Amoxil Causes Gallstones okb.ynoz.parand info.com.mmy.kz http://mewkid.net/buy-xalanta/
نقل قول کردن | گزارش به مدیر
0 #4 kpetulapi -8156-68686-23 22:17
http://mewkid.net/buy-xalanta/ - Amoxicillin 500mg Capsules Amoxicillin 500mg Capsules cye.exst.parand info.com.vfb.rq http://mewkid.net/buy-xalanta/
نقل قول کردن | گزارش به مدیر
0 #3 obkekahobuc -8156-68686-23 22:02
http://mewkid.net/buy-xalanta/ - Buy Amoxicillin Online Amoxicillin qki.ndci.parand info.com.bwe.ck http://mewkid.net/buy-xalanta/
نقل قول کردن | گزارش به مدیر
0 #2 iyeseloceq -8156-68686-23 21:49
http://mewkid.net/buy-xalanta/ - Amoxicillin Amoxicillin Online mxp.cnia.parand info.com.fqj.vd http://mewkid.net/buy-xalanta/
نقل قول کردن | گزارش به مدیر
-1 #1 saba -8156-68686-23 16:37
با سلام و سپاس

خوشبختانه در کشور ما هم اسکناس وجود دارد. چقدر خوب است اگر مطالب را ترجمه می کنیم عکسها را هم ترجمه کنیم و معادل ایرانی آنها قرار دهیم.

با سپاس
نقل قول کردن | گزارش به مدیر

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

 موقعیت سرمایه گذاری

 

یک واحد آپارتمان در فاز پنج به فروش میرسد

هشتاد متر مفید - طبقه دو

هر طبقه دو واحد - آسانسور

 

آفتابگیر - نقاشی شده

 

09120220310

سالاری

 

09126044394

مظفری

 

 

 

 پکیج و رادیاتور پرند

تعداد بازدید

بازدید امروز436
بازدید ديروز627
بازديد هفته5679
بازديد ماه3583
کل بازدید514657

تعداد کاربران آنلاین

14
نفر

 

 

 

مشاغل و كسب و کارها

Menu

شهر اینترنتی پرند

اولین و بزرگترین سامانه ارائه خدمات الکترونیکی جهت دسترسی هر چه بهتر و سریعتر شماهمشهریان گرامی به اطلاعات کسب و کار و سایر نیازمندیها در شهر جدید پرند می باشد.

 تماس با ما

Go to top